Yazar Kasa Pos Cihazı Nasıl Alınır

Kategori: Genel | 0
Yazar Kasa Pos Cihazı Nasıl Alınır
Yazar Kasa Pos Cihazı Nasıl Alınır

İletişim: 0312 342 25 15

Gsm:0536 995 99 81

 

Sizlere Uygun Yazar Kasa Pos Modelleri İçin Bizim İle İletişine Geçin. 0312 342 25 150536 995 99 81

 

Yazar Kasa Pos Cihazı Nasıl Alınır?

Yazar kasa pos cihazı satın alabilmek  için ilk önce vergi tabi olmamız gerekmektedir. Vergi levhası  çıktıktan sonra yazar kasa pos firması sizlerin (Gib) gelir idaresi başkanlığı sistemlerinden yazar kasa alabilir  onay yazısı çıkarttıktan  sonra sizlerin yazar kasa  pos satın alma işlemini başlatabilirler.

 

Yazar Kasa Nedir?

Yazar kasa nedir sorusunun cevabı nedir? ödeme kayıt edici cihazlardır. Gün içerisinde yaptığınız satışlar veya o gün satış olmadı ise  o gün  Z raporu alarak o günün işlemleri kayıt eder ve bildirimi yapılır.

 

Yeni Nesil Yazar Kasa  ile Eski Nesil Yazar Kasa Arasındaki Fark Nedir?

Yeni nesil yazar kasa poslar ip tabanlı bir diğer anlamla internet bağlantılı cihazlardır. Gün içerisinde yaptığınız satışlar yada o gün satış olmadı  ise  z raporu aldığınız aman internet üzerinden gelir idaresi başkanlığına otomatik olarak düşmektedir. Eski nesil yazar kasalar ise  o gün yapılan satışları akşam Z raporu alınıp muhasebeci teslim edilir ve muhasebeci işler raporları.

 

 

Yazar Kasa Pos Nedir?

Yazar kasa pos  ödeme edici cihaz ve kredi kartı ile ödeme alma özelliğine sahiptir. Bankalardan ekstra pos cihazı almadan tek bir donanım ile kredi kartı ve nakit fişi kesebilirsiniz.

 

Pos Cihazı Nedir?

Pos cihazı genelde Toptan satış yapan işletmelerde kullanılır toptan satışlarda fatura kestiklerinden dolayı pos cihazı ile yapılan işlem karşılığı fatura verilir. Perakende satış pos cihazlar terci edilmez.

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir